قوانین و مقررات


قوانین و مقررات خرید از سایت ماکارو:

کلیه قوانین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف‌کننده، اتحادیه کسب و کارهای مجازی می‌باشد و کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مربوط به کاربر می‌باشد. ثبت‌نام و ورود کاربران به وبسایت ماکارو به منظور استفاده از خدمات ارائه شده، به معنای آگاه بودن و پذیرفتن قرارداد است. ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین و اطلاعیه‌های ماکارو از سوی کاربر است. با توجه به اینکه ممکن است قوانین و مقررات طی زمان تغییر کنند، کاربران در هربار خرید از سایت باید به قوانین و مقررات توجه داشته باشند.

از کلمه "آمازون" در قوانین و مقررات به عنوان مثال استفاده شده است و هر جا درباره "آمازون" صحبت شده است منظور کلیه وب‌سایت‌های خارجی است.

مشتری یا کاربر:

مشتری یا کاربر فردی است که با ثبت اطلاعات شخصی خود و ایجاد حساب کاربری می‌تواند در سایت ثبت سفارش کند و لازم است اشخاص حقیقی اقرار نمایند دارای ۱۸ سال تمام بوده و اهلیت قانونی دارند و افراد زیر ۱۸ سال باید تحت نظر والدین و یا قیم قانونی خود از خدمات ماکارو استفاده نمایند.

خدمات سایت ماکارو تهیه و انتقال کالا از فروشگاه‌های معتبر آنلاین خارجی و تحویل آن به مصرف کننده نهایی در ایران است و هرگونه استفاده تجاری از محصولات توسط مشتریان به صورت فروش مجدد کالاهای تهیه شده از ماکارو در ایران و فروش عمده کالا مورد تایید نبوده و هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص ندارد. لازم به ذکر است که مراحل ترخیص کالا در گمرک جمهوری اسلامی ایران با نام کاربر ثبت شده در سایت ماکارو انجام می پذیرد.

ارتباطات الکترونیکی:

تمامی ارتباطات همچون ثبت سفارش، ارسال ایمیل به واحد پشتیبانی، پرداخت وجه و... به صورت الکترونیکی انجام می‌گردد و همچنین فقط آدرس ایمیل و تلفن‌هایی که مشتری در حساب کاربری خود ثبت می‌کند مورد تایید می‌باشد و تمام مکاتبات ماکارو از این طریق انجام می‌گردد.

ساختن حساب کاربری:

ساخت حساب کاربری در ماکارو کاملا رایگان می‌باشد و کاربران عزیز با وارد کردن صحیح نام و نام‌خانوادگی و شماره تلفن همراه و ایمیل و آدرس و مشخصات دقیق پستی گیرنده(مانند کد پستی) می‌توانند حساب کاربری خود را ایجاد کنند. در صورت بروز هرگونه مشکل در آدرس اعلامی، ماکارو هیچ مسئولیتی در قبال عودت وجه، تعویض و مرجوعی ندارد. بعضی اوقات نیاز به تایید هویت کاربر می‌باشد که در این موارد در زمان مقتضی با درخواست ماکارو و جهت ارایه مدارک انجام خواهد شد. مواردی همچون تصویر کارت ملی جهت تایید هویت برخی کاربران مورد نیاز است.

ماکارو متعهد می‌گردد اطلاعات کاربران را در اختیار شخص دیگری قرار نخواهد داد و مسئولیت محافظت از آن‌ها بر عهده ماکارو می‌باشد.

روزها و ساعت کاری:

روزها و ساعت کاری شرکت از شنبه تا چهارشنبه ساعت ۸:۰۰ الی ۱۷:۰۰ می‌باشد و همکاران قسمت پشتیبانی ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند.

کالاهای ممنوعه:

ماکارو طبق قوانین کشور، اقدام به فروش هیچ‌گونه کالای غیرمجاز و ممنوعه نکرده و با فیلتر مانع نمایش این دست از کالاها می‌شود. در صورتی که کالای غیرمجاز یا ممنوعه در وب‌سایت ماکارو به نمایش درآید، به معنای تایید مجاز بودن این کالا نبوده و پس از بررسی توسط کارشناسان از وب‌سایت حذف می گردد. بنابراین ثبت سفارش برای چنین کالاهایی امکان پذیر نیست و در صورت بروز خطا فورا با عودت وجه به خریدار، سفارش کان لم یکن تلقی شده و بدیهی است ماکارو مسئولیتی در قبال سفارشات غیر مجاز و ممنوعه ندارد.

قیمت نهایی کالا:

قیمت نهایی اعلام شده در وب‌سایت ماکارو برای هر کالا امکان دارد به دلیل نوسان قیمت دلار و یا تغییر قیمت توسط تامین‌کننده متغیر باشد و چنانچه پس از ثبت سفارش و انجام عملیات پرداخت وجه، ارزش کالا تا زمان خرید نهایی توسط ماکارو از آمازون به هر دلیلی از قبیل افزایش قیمت کالا در سایت مرجع، افزایش نرخ ارز و ... تغییر یابد، تامین هزینه اضافه بر عهده مشتری خواهد بود که به اطلاع ایشان خواهد رسید. بدیهی است در صورت انصراف مشتری، مبلغ پرداختی به حساب ایشان مسترد می‌گردد. همچنین در صورت کاهش قیمت کالا در آمازون نیز، مابقی وجه پرداختی مشتری به وی مسترد خواهد شد.

عملیات خرید:

- عملیات خرید پس از ثبت سفارش و پرداخت وجه، با تایید نهایی کارشناس ماکارو نهایی می گردد. بنابراین قبل از تایید سفارش توسط کارشناس ماکارو عملیات خرید قطعی نبوده و در صورت عدم تایید سفارش از جانب کارشناس، وجه پرداختی فورا به حساب خریدار مسترد می‌گردد.

- با نهایی شدن عملیات خرید، درخواست خرید توسط ماکارو به آمازون ارسال می‌گردد. در صورت تایید خرید توسط آمازون، کالای خریداری شده پس از طی مراحل دریافت و ارسال به ایران، تحویل خریدار می‌گردد.

- در صورتی که آمازون به دلایل مختلف اعم از عدم موجودی یا هر دلیل دیگری خرید را تایید ننماید، به محض اطلاع، کارشناسان ماکارو مراتب را به اطلاع خریدار رسانده و مبلغ پرداختی به ایشان مسترد می‌گردد. بدیهی است در صورت تمایل خریدار به خرید کالای جایگزین، با شرایط و قیمت جدید، صورتحساب جدیدی برای مشتری صادر شده و با پرداخت مابه التفاوت خرید برای ایشان نهایی می‌گردد. همچنین در صورتی که کالای جایگزین دارای قیمت پایین‌تری باشد، مابه التفاوت به حساب مشتری پرداخت می‌گردد.

- با توجه به اینکه کلیه کالاهای عرضه شده در آمازون اصل نبوده و به همین علت یا به علت کیفیت پایین عملکردی یا ظاهری، بعضی از کالاها قیمت‌های بسیار پایینی نسبت به محصولات مشابه خود دارند، لذا ماکارو در قبال سلامت ظاهری و عملکرد چنین محصولاتی مسئولیتی ندارد و خریدار لازم است قبل از اقدام به خرید اطلاعات کالای مورد نظر را به دقت بررسی و سپس اقدام به ثبت سفارش نماید. همچنین اطلاعات ارائه شده از ویژگی‌های کالا به صورت ترجمه ماشینی بوده و مالتینا دخالتی در آن ندارد. بنابراین ضروری است خریدار نسبت به کسب اطلاعات دقیق کالای موضوع خرید خود اقدام نماید.

- برای محصولاتی که به مجوزهای رسمی جهت ترخیص در گمرک جمهوری اسلامی ایران نیاز دارند مانند لوازم پزشکی، ابزار آلات خاص و مواردی از این دست، قبض گمرک به نام شخص خریدار صادر گشته و ایشان می‌بایست با مراجعه به گمرک محصول خود را دریافت نماید. لازم به ذکر است که مسئولیت ترخیص کالاهایی که نیازمند مجوز هستند و خریدار مسئولیت ترخیص آن‌ها را قبلا به عهده گرفته است متوجه ماکارو نمی‌باشد. در صورتی که کاربر امکان مراجعه به گمرک را ندارد باید پیش از خرید این نوع محصولات با پشتیبانی ماکارو تماس بگیرد و هماهنگی‌های لازم را انجام دهد.

- در کلیه مواردی که در این سند لازم است وجه پرداختی به حساب خریدار مسترد گردد، این عملیات حدود ۴۸ الی ۷۲ ساعت کاری زمان بر خواهد بود. بدیهی است در کلیه این موارد کاربر باید به ثبت شماره کارت و شماره شبا یکسان که به نام ثبت کننده سفارش می‌باشد اقدام نماید. واحد پولی ماکارو ریال بوده و بدیهی است هرگونه عودت وجه به صورت ریالی است که مشتری در زمان ثبت سفارش پرداخته است.

- در صورت ارسال اشتباه فروشنده اصلی و سایت آمازون در خصوص کالای خریداری شده، ماکارو مسئولیت این اشتباه را پذیرفته و مبلغ پرداختی خریدار را مسترد می‌نماید.

- در خرید کالاهای یک سبد، در صورت کنسلی یکی از موارد، امکان درخواست لغو کامل توسط مشتری بخاطر مرتبط بودن محصولات وجود ندارد، چرا که هر کالا بصورت جداگانه خریداری شده و حتی اگر در یک سبد کالا و متعلق به یک شخص باشد، بصورت یکجا خریداری نمی‌شود. همچنین در این خصوص لازم است توجه گردد که زمان رسیدن همه کالاها یکسان نیست.

لغو سفارش:

- در صورت منصرف شدن مشتری از خرید، در سریعترین زمان ممکن با واحد پشتیبانی ماکارو تماس بگیرید. خریدار تا زمانی که سفارش توسط کارشناس ماکارو به تایید نهایی نرسیده باشد، امکان لغو سفارش را خواهد داشت. در این صورت با تماس و اعلام به کارشناسان ماکارو، وجه پرداختی به حساب وی مسترد می‌گردد. بدیهی است پس از خرید کالا توسط ماکارو از آمازون، امکان لغو سفارش به هیچ وجه امکان‌پذیر نیست.

- در صورت لغو سفارشی که کالای خریداری شده با احتساب کد تخفیف محاسبه شده باشد، مبلغ عودت مبلغی می‌باشد که مشتری از طریق درگاه بانکی پرداخت کرده است.

تعهدات کاربر:

- کاربر متعهد می‌گردد کلیه قوانین و اطلاعیه‌های ماکارو را با دقت مطالعه کرده و پس از آن اقدام به خرید نماید. هرگونه اقدام در جهت ثبت سفارش از جانب کاربر به منزله پذیرش قوانین و اطلاعیه‌ها است. اطلاعیه ها جزئی از قوانین بوده و ممکن است به صورت روزانه، هفتگی، ماهانه و یا به علل و مناسبت‌های مختلف در آدرس وب‌سایت ماکارو منتشر گردند.

- کاربر متعهد می‌گردد که صرفاً با شماره تلفن همراه و یا پست الکترونیکی متعلق به خود نسبت به ثبت‌نام در ماکارو اقدام نماید و همچنین اطلاعات کامل خواسته شده برای ثبت سفارش را به درستی وارد نموده و از ارائه اطلاعات غیر‌واقعی بپرهیزد. در غیر اینصورت ماکارو مسئولیتی در این خصوص بر عهده نخواهد داشت.

- کاربر می‌پذیرد مسئولیت حفظ امنیت اطلاعات حساب کاربری از جمله نام کاربری و رمز عبور به عهده خودش است. در صورت مفقود شدن یا سرقت اطلاعات حساب کاربری، کاربر مذکور موظف است در اسرع وقت موضوع را به اطلاع ماکارو برساند.

- با توجه به اینکه در آمازون کالاهای زیادی از سازنده‌ها و کشورهای مختلف به فروش می‌رسد، بنابراین خریدار تعهد می‌نماید در خرید کالا دقت لازم در انتخاب کالا از جهت نوع، مشخصات دقیق، اصالت، قیمت، کارایی، کشور سازنده، اعتبار فروشنده و سایر موارد را انجام دهد. بدیهی است در صورت عدم توجه به این موارد مسئولیتی را برای ماکارو به دنبال نخواهد داشت.

- کاربر می‌پذیرد در صورت پرداخت ناموفق از طریق درگاه بانکی، شخصا مسئول پیگیری وجه کسر شده از سیستم بانکی مربوطه می‌باشد و ماکارو در این خصوص مسئولیتی ندارد.

- در شرایط خاصی ممکن است از کاربر برای استفاده از خدمات، درخواست احراز هویت، اطلاعات تکمیلی، ارائه مدارک و یا اصلاح اطلاعات شود، در چنین شرایطی اگر کاربر اطلاعات کافی در اختیار ماکارو قرار ندهد، و همچنین در مواردی که کاربر اقدامات غیرقانونی و یا خلاف مقررات ماکارو را انجام دهد، این حق برای ماکارو محفوظ است تا حساب کاربری وی را مسدود کرده و از ارائه خدمات به وی خودداری کند. همچنین ماکارو خود را متعهد به حفظ اطلاعات ارائه شده از جانب کاربر می‌داند.

- با توجه به اینکه هزینه حمل کالا از مبدا کشورهای دیگر به مقصد ایران بر مبنای وزن کالا محاسبه می‌گردد و از آنجایی که وزن کالاها در فروشگاه‌های اینترنتی به صورتی تقریبی قید گردیده و یا ممکن است در سایت فروشگاه اینترنتی اشتباها درج شده باشد، در صورتی که پس از دریافت کالا در ایران مشخص گردد وزن کالا بیشتر از میزان اولیه است، کاربر متعهد می‌گردد تا ما به التفاوت هزینه حمل را به ماکارو بپردازد. در صورتی که وزن کالا کمتر از میزان اولیه باشد، ماکارو مابه التفاوت هزینه مربوطه را به کاربر عودت خواهد داد.

 بسته بندی و ارسال کالا

- کلیه کالاها در مرحله اول با بسته بندی آمازون به دفتر ماکارو در خارج از ایران ارسال می‌شوند و با توجه به طولانی بودن مسیر و شرایط خاص برخی کالاها، امکان دارد نیاز به بسته‌بندی مجدد باشد، که در این صورت کالا با بسته‌بندی  مخصوص شرکت ماکارو به دست مشتری خواهد رسید.

- نظر به اینکه کالاهای خریداری شده از آمازون از کشورها و شرکت‌های مختلف ابتدا به انبارهای آمازون و سپس به دفتر ماکارو در خارج از ایران ارسال می‌شوند و پس از پردازش و بررسی در مسیر ارسال به ایران قرار می‌گیرند، خریدار این موضوع را در نظر گرفته و مشکلات احتمالی تاثیرگذار از قبیل تاخیر در تحویل از جانب آمازون، کنسلی پروازها و اتفاقات غیرمترقبه را می‌پذیرد.

- با توجه به اینکه کالاهای مختلف خریداری شده سبد کاربر در زمان‌های مختلف توسط آمازون تحویل ماکارو می‌شود، امکان دارد تحویل همه کالاهای یک سبد خرید در یک زمان اتفاق نیافتد. بنابراین خریدار لازم است به این نکته توجه داشته باشد.

سبد خرید شما خالی است!
واتسآپ
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟