چگونه میتوان بدون گمرک از آمازون خرید کرد؟


چگونه میتوان بدون گمرک از آمازون خرید کرد؟

با توجه به اینکه آمازون معتبرترین فروشگاه آنلاین جهان هست، تعداد زیادی از ایرانیان به خرید بدون گمرک از آمازون تمایل دارن؛ چون میدونن که خرید از این فروشگاه آنلاین، میتونه مزایای زیادی براشون داشته باشه. داغ بودن این مبحث توی دنیای دیجیتالی و تمایل عمده کاربران برای شناخت راهی برای خرید بدون گمرک از فروشگاه آمازون، باعث شده تا ما در این مطلب این راه رو بهتون معرفی کنیم؛ باهامون همراه باشید! برای خرید از آمازون به راحتی میتوانید به لینک قبل مراجعه کنید.

خرید بدون گمرک از آمازون

گمرک در واقع نوعی سازمان ایرانی هست که تمامی کالاهای وارداتی رو بررسی کرده و براشون کارمزد تعیین میکنه. از اونجایی که این سازمان تبدیل به یک مشکل اساسی برای افراد شده، همگی به دنبال راهی برای دور زدن گمرک هستن؛ در حالی که شاید کار چندان راحتی به نظر نیاد. یقینا اگه یه راه ثابت و قابل اتکا برای خرید بدون گمرک از آمازون وجود داشته باشه، میلیون‌ها ایرانی به صورت سالانه از این فروشگاه بزرگ خرید میکنن؛ چون محصولاتی داره که تو ایران یافت نمیشن.

با توجه به قوانین و مقررات سخت‌گیرانه که برای واردات کالاها تعیین شده، میشه گفت این کار کاملا غیرقانونی هست. شما هر کالایی بخواید به ایران وارد کنید، بدون استثنا باید مالیاتی به گمرک کشور بپردازید؛ پس دور زدنش، یجورایی سرپیچی از قوانین هست که به نوعی تنها راه برای ثبت خرید از آمازون به شمار میره. چون کارمزد و مالیاتی که گمرک برای کالاها تعیین میکنه، بسیار گران و دور از ذهن هستن و یک فرد عادی میدونه که ارزش خرید هر کالایی رو کاهش میده.

البته مشکل دیگه‌ای هم که در این میان وجود داره، مشکل پرداخت کردن مبلغ کالا هست. شما برای اینکه به صورت اینترنتی یک خرید انجام بدین، باید حساب بانکی بین‌المللی مثل ویزا کارت یا پی پال داشته باشین؛ با توجه به تحریم‌ها و محدودیت‌هایی که توی ایران داریم، میشه گفت این کار ممکن نیست. البته میشه این مشکل رو رفع کرد و برجستگی چندان زیادی نداره؛ اما بعد از اینکه این مشکل رو رفع کردین، با مشکل بزرگ تحویل گرفتن کالا و گذروندن اون از مرز بدون گمرک روبه‌رو هستین که در این مطلب داریم مشکلاتش رو مورد بررسی قرار میدیم.

در حال حاضر، راه مشخصی برای خرید بدون گمرک از آمازون وجود نداره؛ چون قوانین و مقررات خیلی زیادی در این زمینه تعیین شده که نمیشه همه اونارو دور زد. تنها راه برای به حداقل رسوندن مشکلات و هزینه‌های گمرک در حین خرید از آمازون، استفاده از خدمات شرکت‌های واسطه هست. امروزه برخی از این شرکت‌ها فعالیت خودشون رو شروع کردن و خدماتی در زمینه ارسال کالاها از خارج کشور به داخل کشور ارائه میدن. اگر به این روش علاقه‌ای نداشته باشید، باید دو برابر قیمت خود کالا رو به مراحل ارسال و دور زدن گمرک پرداخت کنید که قطعا این کار ارزش نداره.

هزینه‌های خرید از آمازون بدون گمرک

در حالت عادی اگه شما بخواین یک کالا رو از آمازون بخرید، باید هزینه‌های مختلفی برای رسیدن اون به دستتون پرداخت کنین. اولش که قیمت خود کالا هست که به دلیل ارزش کم واحد پولی ما در ایران، یک مبلغ نجومی برای ما شمرده میشه. دومین هزینه، مبلغ ارسال کالا از انبار آمازون به مقصد هست که توی یکی از کشورهای خارجی تعیین کردین. در نهایت هم یک هزینه بار باید پرداخت کنین که نسبت به وزن کالای خریداری شده متغیر هست.

این هزینه‌ها که ذکر کردیم، در نهایت میتونن مبلغ زیادی براتون باشن؛ به همین دلیل عموم افراد توانایی خرید از سایت‌های خارجی رو ندارن و میدونن که این کار مقرون به صرفه نیست. تازه این هزینه‌ها، مخصوص مواردیه که شما بتونین گمرک رو دور بزنین و هزینه‌ای از این جانب نداشته باشین. با توجه به غیرقابل پرداخت بودن این هزینه‌ها برای عمده افراد علاقمند، میشه گفت خرید بدون گمرک از آمازون با شرکت‌های واسطه بهترین راه برای این کار هست.

شما میتونین لینک کالای مورد نظر خودتون رو به این شرکت‌های واسطه بفرستین. این شرکت‌ها هم با بررسی امکان خرید اون، به شما یک تعرفه و قیمت نهایی میدن که با دلار به‌روز کشور تطابق داره؛ در صورتی که علاقمند باشید، میتونید این مبلغ رو به این شرکت پرداخت کنید و کالای مورد نظرتونو سفارش بدین. عموما بعد از طی مدت زمانی خاص، این کالا از فروشگاه آنلاین خریداری شده و به شما ارسال میشه؛ در نهایت، شما باید یک هزینه دیگه هم به عنوان هزینه ارسال این کالا به شرکت پرداخت کنید که در حالت عادی چندان دور از ذهن و نجومی نیست.

با توجه به همه این موارد، میشه گفت صرفه اقتصادی خرید آنلاین از این شرکت‌های واسط بسیار بیشتر هست؛ چون تنها مبالغی که شما به این شرکت‌ها پرداخت میکنین، مربوط به قیمت خود کالا و هزینه ارسال بین‌المللی کالا خواهد بود. البته از این رو باید به این توجه داشت که پیش از این چندین بار کلاهبرداری‌هایی بزرگ توسط معتبرترین شرکت‌های واسطه اتفاق افتاده که اهمیت انتخاب مورد قابل اعتماد رو افزایش میده.

چه کالایی را در آمازون میتوان بدون گمرک خریداری کرد؟

هر سال قوانین و مقررات مشخصی برای کالاهای وارداتی تعیین میشه که میتونه روی خرید اینترنتی شما تاثیر داشته باشه. اگر کالای مورد نظر شما از حداقل وزن اعلام شده توسط گمرک سبک‌تر باشه، شما میتونین این کالا رو بدون گمرک خریداری کنین. این شرایط معمولا با وزن کالاها اندازه‌گیری میشه و کالاهای سنگین وزن یقینا شامل قوانین گمرک هستن.

البته این قوانین به صورت سالانه اعلام میشن و هیچوقت ثابت نیستن؛ یعنی ممکنه همین سال بعدی، این قانون به کل از میان برداشته بشه و دیگه شما توانایی خرید بدون گمرک از آمازون رو نداشته باشین. برای اینکه اطلاعاتتون در این زمینه به روز باشه و بتونید بهش اتکا کنید، بهتره خودتون شخصا به این قوانین به نگاه بندازید؛ فقط حواستون باشه که قانون روز گمرک رو در این زمینه مطالعه کنین تا مشکلی براتون پیش نیاد.

وزن کالا در خرید بدون گمرک از آمازون

حالا که تا به اینجا کم و بیش با نحوه خرید بدون گمرک از سایت آمازون آشنا شدید، بهتره اصلی‌ترین هزینه این کار هم بشناسید. عموما بزرگ‌ترین هزینه جانبی که شما باید برای واردات کالا از کشورهای دیگه بپردازید، هزینه بار هست. با وجود اینکه این هزینه در واقع هزینه حمل و نقل کالا به شمار میره، اما با وزن کالا محاسبه میشه و مبلغ نهایی کاملا به وزن اون بستگی داره. هرچقدر کالای مورد نظر شما سنگین‌تر باشه، هزینه بیشتری برای شما داره.

به همین دلیل تعرفه حمل و نقل با بار به صورت کیلویی محاسبه میشه. شما در واقع این هزینه رو به فردی پرداخت میکنین که بسته شما رو از خارج کشور به داخل کشور آورده و به نوعی کرایه حمل و نقل این محصول هست؛ بنابراین توجه داشته باشید که باربر ارزان قیمت و مقرون به صرفه رو برای واردات کالای خودتون انتخاب کنین. همچنین این هزینه کلا از گمرک جدا هست و شما هیچ مبلغی رو به گمرک کشور پرداخت نمیکنین؛ پس حتی شما در خرید بدون گمرک از آمازون هم محکوم به پرداخت این هزینه هستین و راهی برای دور زدن اون وجود نداره.

خرید از سایت آمازون بدون واسطه

تا اینجا، نحوه خرید بدون گمرک از فروشگاه آمازون رو مورد بررسی قرار دادیم تا بدونید این کار در چه صورتی امکان‌پذیر خواهد بود. سوالی که شاید براتون پیش بیاد، اینه که آیا راهی برای خرید بدون واسطه از سایت آمازون وجود داره؛ یا همه علاقمندان باید خریدهای خود را از همین شرکت‌های واسطه که معرفی کردیم انجام بدن؟ این سوال در دنیای دیجیتال شدیدا جنجالی بوده و افراد زیادی به دنبال جوابش هستن تا بدونن امکان کاهش هزینه‌ها با دور زدن واسطه‌ها وجود داره یا خیر.

این کار چندان ممکن به نظر نمیرسه، چون اصلی‌ترین وظیفه‌ای که این شرکت‌های واسطه به عهده دارن، پرداخت اینترنتی هزینه کالا و تحویل گرفتن کالا هست؛ کارهایی که ایرانیان مشکلات بسیار زیادی در این زمینه دارن و عملا نمیتونن انجامشون بدن. شما اگه بتونین به صورت آنلاین هزینه کالای مورد نظر خودتون پرداخت کنین، نصب این مسیر رو رفتین؛ اما مشکل دیگه‌ای که وجود داره، مسئله تحویل گرفتن بسته سفارش داده شده هست.

همین مشکلات هستن که عدم همکاری با شرکت‌های واسطه رو به یک کار تقریبا غیرممکن تبدیل میکنن. شما اگه بخواید این مشکلات رو دور بزنین و پروسه چندین ماهه خرید بدون گمرک از آمازون رو به یک پروسه حداکثر یک ماهه تبدیل کنین، مجبور به همکاری با شرکت‌‌های واسطه فعال در این زمینه هستین.

کلام آخر

در این مطلب، اطلاعاتی جامع از پروسه خرید از سایت آمازون رو در اختیارتون قرار دادیم. به طور کلی، دور زدن گمرک در حین خرید از آمازون ممکن نیست و هزینه‌های خیلی زیادی برای شما به وجود میاره؛ به طوری که دیگه صرفه اقتصادی این کار شما رو منصرف میکنه. به همین دلیل توصیه میکنیم قبل از اینکه به دنبال دور زدن گمرک باشید، یک راه برای خرید ارزان قیمت و کاهش هزینه‌‌های این مسیر پیدا کنین و باهاش خریدهای خودتون رو انجام بدین.

ریسک‌ها و هزینه‌های خرید بدون گمرک از آمازون به حدی بالا هستن که این کار رو به شما توصیه نمیکنیم؛ اما امیدواریم با مطالعه همین مطلب، آگاهی شما رو در این زمینه بالا برده باشیم تا خودتون متوجه این موضوع شده باشین.

سبد خرید شما خالی است!
واتسآپ
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟