مشکلات خرید از آمازون که باید بدانید !


احتمالا شما آمازون را به عنوان پیشروترین فروشگاه آنلاین در کر‌ه‌ی زمین! میشناسید. اشتباه هم نمی‌کنید. آمازون هرچیزی را که تصور کنید میفروشد. بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در این وبسایت اکانت دارند. اما به نظر میرسد تمام این خریداران خوش‌شانس نیستند و ممکن است مشکلات خرید از آمازون ناامیدشان کند.

 

‎بنابراین اگر قصد خرید از آمازون را دارید، بهتر است از دردسرهای احتمالی‌اش آگاه باشید.

 

‎دردسرهای خرید از آمازون که مقصر آنها فروشندگان هستند

 

۱. کلاهبرداری و خرید کالای تقلبی

 

‎فروشندگان بسیاری از سراسر دنیا، محصولاتشان را در آمازون میفروشند. و میلیون‌‌ها نفر، با اینکه ممکن است مشکلاتی در خرید از آمازون وجود داشته باشد، هرروز از این وبسایت خرید میکنند.

 

‎زمانی‌که شما کالایی را در این وبسایت جستجو میکنید، همه‌ی عرضه‌کنندگان برایتان نمایش‌ داده میشوند. معمولا آمازون و فروشندگان اصلی‌ برند هم بین این نتایج هستند.

 

‎با وجود قوانین سخت‌گیرانه‌‌ برای جلوگیری از کلاهبرداری در این وبسایت، باز هم فروشندگان جعلی ممکن است شما را به دام بیندازند. بسیاری از مشتریان، با تصور اینکه کالایی‌ را با قیمت پایین‌تر خریداری میکنند، پول خود را از دست میدهند. این کلاهبرداران یا کالای تقلبی ارسال میکنند یا به‌طور کلی چیزی نمیفرستند!

 

‎چگونه هنگام خرید از آمازون طعمه‌ی کلاهبرداران نشویم؟

 

  • هنگام خرید، تیک آمازون پرایم را فعال کنید: این روش آسان‌ترین راه برای جلوگیری از کلاهبرداری است. چون فروشندگان آمازون پرایم، باید کالای خود را در انبار آمازون نگهداری کنند و تمام قوانین آمازون پرایم را بپذیرند. یکی از این قوانین، بازگشت بی‌چون و چرای وجه پرداختی به خریدار است.

 

  • محصولات بدون بازخورد را فراموش کنید: به تعداد ستاره‌های کالا توجه کنید. قبل از خرید، نظرات خریداران را مطالعه کنید و مطمئن شوید بین آنها نظرات مثبت وجود دارد.

 

  • حواستان به فروشندگان تازه وارد باشد: زمانی‌که کلاهبردار کالای جعلی ارسال میکند، از طرف مشتری نظر منفی دریافت میکند. بنابراین لیست خود را میبندد و برای به طعمه انداختن خریداری دیگر، لیست جدیدی ایجاد میکند. نمیتوان گفت که تمامی کالاهای بدون بازخورد در آمازون جعلی هستند، اما برای اطمینان بیشتر، تیک آمازون پرایم را فعال کنید.

 

  • اگر قیمت کالایی بیش از حد مناسب است، به فروشنده شک کنید: کالای اصلی با اینکه گران‌تر است، ستاره‌ی بیشتری دارد! زمانی‌که قیمت کالا با عقل جور درنمی‌آید و اختلاف زیادی با سایر فروشنده‌ها دارد، احتمالا با یک کلاهبردار یا کالای تقلبی روبه‌رو هستید.

 

  • همیشه فروشنده‌ی اصلی برند را انتخاب کنید: اگر به جای انتخاب فروشندگان متفرقه، از طریق صفحه‌ی رسمی‌ برند در آمازون خرید خود را انجام دهید، احتمال کلاهبرداری یا تقلبی بودن کالا صفر است.

 

(نقل‌قول) یادتان باشد به طور کلی خرید از فروشندگان آمازون پرایم، تا حد بسیار زیادی مشکلات خرید از آمازون را کاهش میدهد.

 

۲. اشتباه در ارسال رنگ و سایز محصول

 

ارسال کالا با رنگ و سایز اشتباه، یکی از رایج‌ترین مشکلات خرید اینترنتی است. گاهی فروشنده مثلا به جای ارسال لباس با سایز مدیوم، سایز اسمال را برایتان می‌فرستد. یا رنگ کالا با رنگی که سفارش دادید، متفاوت است. حتی ممکن است کالایتان شبیه آنچه که در عکس می‌بینید نباشد.

 

  • اگر کالایی که به دستم رسید با سفارش من متفاوت بود، میتوانم آن را مرجوع کنم؟ در صورتی که اشتباه از سوی ماکارو باشد، یا فروشنده‌‌ی آمازون کالای دیگری به اشتباه ارسال کرده باشد، ماکارو مسئولیت آن را به عهده میگیرد و نسبت به خرید کالای جایگزین اقدام میکند. اگر امکان خرید مجدد وجود نداشته باشد، (مثلا اتمام موجودی) ماکارو هزینه‌ی پرداختی را به حساب شما بازمیگرداند.

 

۳. ارسال کالای دست دو به جای کالای نو

 

در آمازون، فروشندگان علاوه بر کالای نو، کالای دست دو و تعمیر شده نیز می‌فروشند. اما با توجه به اختلاف‌ قیمت‌ آنها، قابل تشخیص اند. با این حال، متاسفانه گاهی پیش می‌آید که هزینه‌ی کالای نو را پرداخت میکنید اما فروشنده کالای دست دو برایتان ارسال میکند.

 

۴. ناقص بودن لوازم جانبی

 

ممکن است فروشنده‌ی متفرقه، سفارش شما را بدون لوازم جانبی برایتان ارسال کند. بنابراین بهتر است کالاهایی را انتخاب کنید که فروشنده‌ی آنها وبسایت آمازون یا عرضه‌کننده‌ی رسمی برند هستند.

 

۵. بسته‌بندی نامناسب و در نتیجه وجود خط و خش و ضربه خوردگی روی محصول

 

کالاهای ارسالی از آمازون معمولا بسته‌بندی های محکمی دارند. اما در بعضی موارد، فروشنده کالا را با بسته‌بندی نامناسب ارسال می‌کند. و محصول آسیب می‌بیند. این اتفاق ربطی به اصل و یا فیک‌بودن کالا ندارد.

 

  • اگر کالای من هنگام حمل آسیب دید، میتوانم آن را مرجوع کنم؟ بلهالبته! سفارش شما از ماکارو ضمانت سلامت دارد. شما تا ۲۴ ساعت بعد از تحویل مرسوله، در صورت مغایرت یا آسیب کالا، میتوانید آن را مرجوع کنید و هزینه‌ی پرداختی خود را پس بگیرید. پشتیبانی ماکارو در صورت امکان خرید مجدد کالا، با شما تماس خواهد گرفت.

 

(نقل‌قول) بیمه و ضمانت ماکارو، بسیاری از مشکلات خرید از آمازون را پوشش میدهد، بنابراین میتوانید بدون نگرانی خرید کنید.

 

  • سفارش من با بسته‌بندی آمازون ارسال میشود؟ در صورتی که بسته‌بندی مرسوله‌ی شما هنگام حمل آسیب ندیده باشد، یا در گمرک باز نشده باشد، با بسته‌بندی آمازون به دستتان میرسد.

 

۶. ارسال کالا بدون کد پیگیری

 

معمولا کالاهایی که از فروشندگان متفرقه در آمازون خریداری میشوند، کد پیگیری ندارند.

 

دردسرهای خرید از آمازون که خودش مسئول آنهاست

 

۱.ممکن است محصول هیچ‌وقت به دستتان نرسد!

 

کالاهای بدون کد پیگیری (ترک نامبر) در مواردی نادر، ممکن است گم شوند و به دست خریدار نرسند.

 

(نقل‌قول) خبر خوب این است که اگر کالای شما در موعد مقرر به دستتان نرسد، حتی اگر قیمت کالا تغییر کرده باشد، ماکارو دوباره کالای شما را خریداری خواهد کرد. بنابراین با یکی از مشکلات خرید از آمازون خداحافظی کنید.

 

۲. گاهی از تاخیر در ارسال کلافه‌ میشوید.

 

با اینکه در وبسایت آمازون نوشته شده کالا در طی چند روز به دستتان میرسد، اما ممکن است آن را با یک هفته تاخیر (یا بیشتر) ارسال کنند! 

 

۳. اکانت‌ شما در آمازون ممکن است مسدود شود

 

معمولا آمازون قبل از مسدود کردن حساب کاربری شما، بارها مشکل را به شما اطلاع میدهد. با این حال، در بعضی موارد ممکن است مسدودسازی‌ بی‌دلیل اتفاق بیافتد.

 

۴. خرید عمده از وبسایت آمازون امکان‌پذیر نیست.

 

امکان سفارش بیش از دو یا سه عدد از یک محصول در آمازون وجود ندارد. برای خرید عمده می‌توانید آن را از طریق alibaba یا هر فروشگاه آنلاین دیگری به کمک ماکارو سفارش دهید.

 

خرید از وبسایت های خارجی و تحویل در ایران چه دردسرهایی دارد؟

 

۱. آسیب کالا هنگام حمل توسط پست ایران

 

مشکلات خرید از آمازون به اینجا ختم نمیشود! متاسفانه در بعضی از موارد، مرسوله هنگام ارسال با پست ایران آسیب می‌بیند. شما با فعال کردن تیک «گارانتی ماکارو» میتوانید در صورت آسیب دیدن کالا هنگام حمل، از بیمه خسارت دریافت کنید.

 

۲. باز شدن مرسوله در گمرک ایران

 

تمامی محصولات خریداری شده از گمرک کشورهایی که از آنها عبور میکنند، ترخیص میشوند. و درنهایت از طریق گمرک جمهوری اسلامی وارد ایران میشود. بنابراین امکان دارد برای بازرسی کالا، بسته‌ را باز کنند و از حالت پلمپ خارج شود. ماکارو در این مورد هیچ مسئولیتی ندارد.

 

۳. خرید از آمازون در ایران به صرفه نیست!!

 

صد درصد در اشتباه هستید! شما میتوانید بعد از محاسبه‌ی هزینه‌ (ارسال، گمرک، کارمزد و..) توسط ماکارو، قیمت نهایی را با وبسایت دیجی‌کالا مقایسه کنید! تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند. حتی در بعضی محصولات، خرید از آمازون به صرفه‌تر است. چون شما میتوانید از تخفیف‌های شگفت انگیز آمازون استفاده کنید و قیمت نهایی را کاهش دهید.

 

شاید مشکلات خرید از آمازون شما را از ثبت سفارش منصرف کند. اما ماکارو تضمین میکند که کالا بدون هیچ دردسری به دستتان میرسد. بنابراین دودل نشوید و همین حالا با خیال راحت از آمازون خرید کنید!

 

 

 

 

 

سبد خرید شما خالی است!
واتسآپ
گفتگو را شروع کنید
پشتیبان آنلاین
سلام!
چطور می تونم کمک تون کنم؟